[PMB] Bawiąc się pomagają – foto & video

To już od szesnastu lat wspólnota parafialna Miłosierdzia Bożego spotyka się na balu charytatywnym, aby bawiąc się pomagać najmłodszym. Cały dochód z imprezy przeznaczany jest na wypoczynek dzieci nie tylko z parafii, ale też z terenu całego miasta. Na tegorocznym bal Pod Ulubionym Jaworem bawiło się 150 osób. Wśród uczestników byli nie tylko parafianie. Widzieliśmy samorządowców, miejskich przedsiębiorców i innych mieszkańców. Połączył ich jeden cel – pomoc dzieciom.

IMG_2022Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, noworocznymi życzeniami i łamaniem opłatkiem. – To piękna okazja aby pomagać i podarować dzieciom uśmiech – witał zebranych proboszcz Tomasz Czernik, współorganizator balu. Była też chwila poświęcona dla inicjatora takiej formy pomagania, śp. ks. prałata Zbigniewa Tracza. Na uczestników, oprócz wyśmienitych dań czekało wiele atrakcji. Dzięki hojności sponsorów przeprowadzona została loteria z nagrodami. Wśród fantów był sprzęt AGD (zmywarka!), sprzęt komputerowy oraz inne niespodzianki jak zaproszenie na niedzielny obiad w parafii w towarzystwie księży. W puli były też zaproszenia na przyszłoroczny bal, które sfinansowali ks. Rafał, ks. Artur oraz proboszcz Tomasz Czernik. Podejrzeliśmy, że na liście sponsorów byli m.in. Dorota i Witold Szcześniewscy – właściciele firmy ARKAS oraz sklep komputerowy Arkadiusza Batora ABKOM. Ciekawą nagrodą okazała się książka pt. Legendy Jeleniej Góry Iwo Łaborewicza z imienną dedykacją, albowiem autor był obecny na balu. W imieniu organizatorów ks. Rafał składa podziękowania dla wszystkich sponsorów, uczestników i osób zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia.

KOMENTARZE

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NAJŚWIEŻSZE TEMATY

Dwie kadencje dla samorządów? Nowa propozycja PiSCzy warto się zaszczepić przeciwko grypie?[BOLKÓW] I po festiwalu… – wideo[POLSKA] Upamiętniaj godnie – wideo[CP 2016] Od festiwalu do festiwalu… – foto[DK3] Audi dachowało – foto & wideo[CP 2016] Gotycki festiwal trwa – foto & wideo[DK2] Czołowe zderzenie w Paszowicach – foto & wideo